Міжнародний науково-практичний семінар «Історична пам’ять про Другу світову війну, Голокост та інші геноцидні явища»

22-24 червня 2015 р. доценти кафедри методики навчання суспільних дисциплін та гендерної освіти Інституту історичної освіти НПУ імені М.П. Драгоманова Бакка Т. В., Мелещенко Т. В. представляли драгоманівську наукову школу на міжнародному науково-практичному семінарі«Історична пам’ять про Другу світову війну, Голокост та інші геноцидні явища» та виступили з темою Вплив стереотипів на формування свідомості людини в інформаційному просторі: історія і сучасність.

Семінар проходив в Українському інституті вивчення Голокосту «Ткума» м. Дніпропетровська. Учасниками семінару були учні, студенти, вчителі, викладачі, науковці з Дніпропетровських, Запорізьких та інших ВНЗ, Інституту історії НАН України, а також фахівці з Грузії, Білорусі, Росії, Молдови, Німеччини, США.

Важливою подією семінару була Лекція та презентація книги Тімоті Снайдеар, професор Єльського університету (США)  «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним».

Т. Снайдер є не тільки автором відомих книг (згаданого історичного бестселеру № 1 у світі; інших книжок – «Червоний князь», «Перетворення націй. Польща. Україна. Литва. Білорусь» та ін.), але й впливовим громадським діячем, який у співробітництві з урядами багатьох країн, міжнародними організаціями веде велику роботу з підтримки боротьби України за незалежність проти зовнішньої агресії та за прогресивні реформи в країні.

«Ця книга – про найбільшу, на мою думку, найгіршу катастрофу Європи. Про досвід людей, які пережили сталінський і гітлерівський режим», – говорить Тімоті Снайдер. Своєю задачею Снайдер вважає інтегрування української історії в загальноєвропейську історичну традицію.

Крім того, що ми добре його знаємо як вченого та популяризатора науки, він дуже гарний друг України. Це людина, яка свій голос долучає до захисту європейських людських цінностей та нормального людського правопорядку, який, на жаль, порушує російська агресія.

Його голос чують не тільки науковці, а й політики вищого рангу, громадські діячі. Ще більшу увагу привертають його книги, його аналіз тієї історичної ситуації, яка склалась тут на кривавих землях. Якщо прочитати цю книгу, то багатьом стане більш зрозумілим зв’язок між історичними подіями ХІХ-ХХ століття і тим, що відбувається сьогодні.