Навчальний тур з громадянскої освіти до Німеччини та Франції для вчителів та студентів (22-27 жовтня) 2007 р.

Проект, фінансований Європейським Союзом «Громадянська освіта – Україна» організував навчальний тур для групи з 50 українських вчителів та викладачів, а також для 13 студентів до Державного Центру громадянської освіти південно-німецької землі Баден-Вюртемберг.
Учасники представляли чотири головні асоціації вчителів громадянської освіти, з якими співпрацює проект, а саме: «Нова Доба» – Всеукраїнська асоціація викладачів історії та громадянської освіти, «Вчителі за демократію і партнерство», Асоціація директорів шкіл України та Всеукраїнська асоціація викладачів суспільних наук та громадянської освіти.
Тур був організований при значній підтримці з боку Асоціації директорів шкіл України та довгострокового експерту проекту з розробки навчального плану д-ра Карлхайнца Дюрра, який працює в цьому інституті і має досвід організації таких турів для представників Асоціації директорів шкіл України та учнів.
Програма включала заходи та презентації з питань викладання і навчання громадянської освіти / громадянства в Німеччині і Європі в рамках навчального плану, а також в ході позакласних заходів. Поїздка до Європейського парламенту та Ради Європи (розташовані в Страсбурзі, Франція) сприяла покращенню розуміння учасниками роботи і важливості обох організацій. В ході візиту до професійно-технічного училища комерції у Штутгарті, українські та німецькі учні отримали знання про країни один одного, а також всією групою обговорили підходи до громадянської освіти / громадянства в обох країнах. Очікується, що навчальний тур сприяв зміцненню контактів та співпраці між двома країнами та організаціями, які взяли участь у програмі, з метою посилення їх міжнародних і зокрема європейських зв’язків.